Thursday, September 9, 2010

Problematická pleť
To, že právě vy máte problematickou pleť jste asi poznala sama, díky neznalosti základních pravidel je vaše pleť možná mnohem více problematická, než by musela být. V tomto článku se proto zaměříme na základní typy pleti a na to jak o takovou pleť pečovat.

Normální pleť

Je většinou už na první pohled zdravá, pružná a v pořádku. Taková pleť je totiž mastná přesně tak jak má být a póry jsou velmi malé, špatně viditelné. Taková pleť nevyžaduje příliš mnoho péče, ale i tak je dobré se i ni starat například použitím pleťového mléka, vody, hydratačního krému nebo ovocné pleťové masky.

Pleť smíšená

Péče o pleť smíšenou je nutná, protože taková pleť trpí tím, že není promašťována stejnoměrně. Většina lidí si myslí, že nejčastějším typem pleti je pleť normální, ale zdá se, že nejvíce lidí má právě tento typ pleti, tedy pleť smíšenou. Taková pleť je většinou mastná na nose, jinde buď mastná normálně nebo až suchá. Je nutné používat na mastné partie pleťovou vodu, jinak mléko a poté se použivá hydratační krém.

Pleť suchá

Jedná se jednoznačne o problematickou pleť, která je zapříčiněna nedostatečnou mastnotou, která ma pro pleť velmi nepříznivý účinek. Jestli máte suchou pleť, vyhněte se mytí obličeje mýdlem, protože si pleť ještě více vysušíte. Způsobeno je to špatnou funkcí mazových žláz. Je velmi vhodné používat pleťové mléko, hydratační krémy a krémy které obsahují vitamíny E a také A. Na takovou pleť by se měla používat pleťová maska.

Pleť mastná

Další typ velmi problematické pleti. Mastná pleť je ihned poznat, když se o ni dostatečně nestaráte. Taková pleť má vyditelně rozšířené póry. U tohoto typu pleti jsou často viditelné tzv. černé tečky. Mít mastnou pleť však není pouze na škodu, protože je obecně známo, že mastná pleť toho více "vydrží" a je odolná vůči vráskám. Mastná pleť se musí čistit každý den, poté hydratovat. Je také potřeba provádět peeling a to každý týden, možno i vícekrát.

No comments:

Post a Comment